Doprava zdarma nad 5000 Kč | info@bucifalek.cz

Nejmenší děti
Skupina 0 a 0+
0 - 13 kg (0 - 9/12 měsíců)

Kojenci musí být přepravováni v sedačce (skořepině), která umožňuje transport v pololeže. Upevňují se vždy v poloze proti směru jízdy. Rozhodující předností je, že dítě je v případě kolize celým tělem v sedací skořepině přitlačeno a podepřeno. Doporučujeme sedačku upevňovat vždy na zadní sedadlo automobilu.

Pozor – chcete-li sedačku umístit na přední sedadlo, nesmí být na tomto místě aktivní airbag. Nelze-li vypnout, nikdy tam sedačku neumisťujte. Aktivní airbag je pro dítě smrtelně nebezpečný!

V prvních 4 měsících cestujte s dítětem jen v naléhavých případech. Příliš dlouhý pobyt dítěte v ohnuté poloze může ohrozit zdravý vývoj dítěte.

Pokud dítě dosáhne maximum váhy pro skořepinu, nebo když je vrchol hlavy dítěte vyšší než vrchol skořepiny, přemístěte dítě do nové autosedačky odpovídající aktuální váze dítěte.


Batolata až první rok mateřské školky
Skupina I
9 – 18 kg (cca 9 měsíců až 4 roky)

Tyto děti by již měly umět samy sedět, ale z počátku potřebují oporu do všech stran.

systém kalhotových šlí - v těchto sedačkách jsou děti upoutány k sezení upraveným popruhovým systémem. Sedačky tohoto typu jsou proto oblíbené, protože jsou pro děti skutečně pohodlné a nabízejí více klidových a spánkových poloh. U malých dětí vyšší riziko poranění krční páteře při nehodě.


Děti v mateřské školce a začátek školního věku
Skupina II
15 – 25 kg (cca 4 roky – 6 let)

Pokud dítě odrostlo již ze sedačky skupiny I, je vhodné přejít na klasický tříbodový pásový systém – tato sedačka nemá vlastní popruhový systém. Dítě sedící v sedačce je zajištěno tříbodovým popruhem vozidla. Průběh popruhu lze přizpůsobit individuálně podle velikosti dítěte. U malých dětí do 13 kg jsou problémy s optimálním přizpůsobením pásů k postavě.

Zvláště výhodné je, že sedačka může být rychle a bez námahy přemístěna z jednoho vozidla do druhého.

Tento systém je určen nejen pro skupinu II (15 – 25 kg), ale také skupinu III (22 – 36 kg). V tomto věku je také možné použít systém pro skupinu III (22 – 36 kg). Mohou být tedy používány až do doby, kdy už dítě žádný speciální zádržný systém nepotřebuje. Důležité v tomto období je zajistit správnou polohu pásu vhodně k postavě dítěte.


Největší děti
Skupina III
22 - 36 kg (od 6 let - 11 let, respektive do výšky 150 cm)

U této skupiny jsou děti a rodiče často nedbalí pokud se týká používání sedačky. Odolejte pokušení, že dítě už je velké a může být zajištěno systémem pro dospělé.
Dětské sedačky je nutné používat až do tělesné výšky 150 cm.

Je-li užíván jen pás pro dospělé bez dětské sedačky, je to pro dítě s menší výškou nebezpečné. Pás se může zaříznout do měkkých částí břicha nebo na krku dítěte a těžce ho zranit.

Od váhy 25 kg přichází v úvahu jen jeden druh zádržného systému:
Zvýšené sedadlo, které je používáno spolu s tříbodovým bezpečnostním pásem vozidla. Vedení popruhu díky zvýšenému sedadlu je uvedeno do správné pozice a dítěti nehrozí žádná rizika poranění. Pás je veden tak jako u dospělých - v oblasti pánve a přes klíční kost – nikoliv na krku. Zvýšené sedadlo zabrání mimo jiné i tomu, že dítě při nárazu nepodklouzne pod popruhem.

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: