Doprava zdarma nad 5000 Kč | info@bucifalek.cz

Rozmyslete se, kde s kočárkem budete převážně jezdit a podle toho byste měli kočárek vybírat. Kočárek do města vypadá jinak než k rodinnému domku na vesnici.

Tím samozřejmě nemyslíme vzhled kočárku, ale především jeho konstrukce a praktičnost.

Ideální kočárek do města by měl být především lehký a dobře skladný. Předpokládá se totiž, že kočárek budete někam přenášet a uskladňovat. Představte si, že denně zvedáte namísto 10 Kg třeba 18 Kg. Kočárek by měl být také velmi dobře ovladatelný. Mnohdy jej tlačíme jednou rukou, a proto by měl velmi snadno zatáčet.

Ať už kočárek převážíte autem, autobusem nebo ho jen taháte do schodů, měli byste myslet na jeho váhu, ale také na jeho rozměry. Veliký kočárek může být komplikací v hromadné dopravě, nebo v úzkých panelákových schodištích a výtazích.

Ideální kočárek do přírody a na vesnici by měl být především robustnější konstrukce s nafukovacími koly a lepším odpružením. Sami dobře víte, jaký terén se nachází kolem vás a kde všude zamýšlíte s kočárkem jet. Je rozdíl, pokud s kočárkem vyrazíte do městského parku na vyšlapanou cestičku, kde vám postačí i "městské" odpružené kočárky, nebo na nezpevněnou cestu, na které narazíte i na kameny či výmoly. Pokud potřebujete kočárek pro jízdu v horším terénu, kopcích, štěrku, apd., určitě se vyvarujte tříkolovým kočárkům, které jsou méně stabilní a tak do terénu nevhodné. Určitě se zaměřte na pevnou konstrukci a dobré odpružení. Myslete na komfort při jízdě.

Ideální kočárek pro sporty je dost speciální kategorie. Kočárky vhodné pro běh a in-line bruslení by měli být především bezpečné, přizpůsobené vyšší rychlosti a dobře ovladatelné. Některé kočárky jsou přímo testované pro aktivní sporty a tím by měl váš výběr začít. Měli by vás zajímat především veliké foukané kola, dobré odpružení ale ne moc houpavé, stabilita a pevnost při vyšší rychlosti, bezpečnostní prvky jako pásy, obroučky a další.

V další části výběru kočárku se podíváme na jejich funkce a možnosti.

V případě dalších dotazů, využijte diskusi viz. níže pod článkem. Své dotazy můžete zasílat také prostřednictvím kontaktního formuláře, nebo na email bucifalek@bucifalek.cz. Využít můžete i online chat se zákaznickou podporou, který je běžně dostupný pod ikonkou vpravo dole v prac. dny od 9:00 - 18:00. V případě že ikona není dostupná, využijte jinou formu kontaktu. 

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: