Doprava zdarma nad 5000 Kč | info@bucifalek.cz

Přečtěte si pár řádku o údržbě kočárku. Doporučení si určitě přečtěte, platí víceméně po celý rok, avšak v zimním období je třeba kočárek intenzivněji čistit od solí, vody, sněhu a dalších nečistot.

Zimní údržba kočárku

Stejně jako o veškeré jiné sportovní vybavení, i o kočárek je třeba se starat a věnovat mu péči, díky které zůstane dlouho funkční i pěkný na pohled. Stačí pár jednoduchých úkonů a kočárek budete mít dlouho jako nový!

Potahy

Aby si potahy uchovaly zářivou barvu, dávejte si pozor na prudké slunce, a pokud je to možné, nenechávejte na něm kočárek zbytečně dlouho stát. Prázdný kočárek pak uskladněte raději vevnitř, než například na slunci na balkóně. Při dešti pak vždy použijte pláštěnku na kočárek, abyste předešli vzniku skvrn.

Pokud kočárek ušpiníte, můžete odnímatelné části sundat a dle pokynů výrobce vyprat buď na 30°C v pračce (nepoužívejte agresivní bělicí čisticí prostředky) nebo v ruce. Látkový potah pak čistěte houbičkou a šetrným pracím prostředkem – vždy však vyčistěte celý díl a ne pouze jedno místo, jinak by mohly vzniknout skvrny. Po praní nikdy kočárek nesušte na přímém slunci, kde by látka vybledla, ani u ohně či kamen, kde by se mohla poškodit teplem.

EKOKŮŽE - na potahy ekokůže je potřeba využít impregnační prostředky (bezbarvé) a také věnovat pozornost pružnosti kůže, tuto vlastnost zabezpečíme přípravky například na sedačky vozu nebo interierové kožené sedačky - vždy je nutné si přečíst návod k těmto přípravkům a požívat nezávadné přípravky s ohledem na vaše dítě (doporučujeme BIO nezávadné přípravky). 

Kolečka

Zejména sportovní kočárky a golfové kočárky často projedou nepříznivým terénem, proto je třeba po návratu vyčistit od největších nečistot (například bláta), aby se kolečka nepoškodila. Podle typu kočárku je vhodné kolečka také občas přifouknout a namazat (frekvenci promazávání uzpůsobte způsobu užívání kočárku), abyste zajistili hladký chod a zabránili vrzání kočárku. Na promazaní stačí použít mazací prostředek WD40.

Tlak v pneu

Jako je tomu i u automobilů je potřeba mít pneu kočárku vždy v pořádku a napumpovány na požadovanou hodnotu maximum je 1 bar ( optimální hodnota je 0,8 bar) - zákazníci často reklamují "přefouknutá" kola - v takovém případě nemusí být reklamace uznána.

Kovová konstrukce

Kovová konstrukce kočárku je k poškození nejnáchylnější v zimě a ve vlhku. Zejména při procházkách po upravených chodnících na kov působí nejen roztátý sníh, ale také agresivní sůl, kterou je třeba po příchodu domů odstranit suchým hadříkem. Kočárek nenechávajte dlouho stát ve vlhkém prostředí a po zimě proveďte důkladnější údržbu – sundejte a omyjte kolečka, promažte je a ošetřete kovové části kočárku vhodným konzervačním prostředkem. Za poskytnutou péči se vám kočárek odmění dlouhou a bezproblémovou službou!

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: